Data Engeneering

My tvoríme IT v koncerne Volkswagen!

V Data Engeneering (DTE), čiže IT Divízii VOLKSWAGEN GROUP SERVICES, s.r.o., členíme svoje služby do troch kľúčových oblastí:

  • Cloud Services Operations (CSO)
  • Application Management Services (AMS)
  • Podpora IT pre Volkswagen Slovakia a.s.

Každý z nich má svoj vlastný špecifický rozsah zodpovedností a prispieva k celkovému úspechu celej našej divízie.

 

Podpora IT pre Volkswagen Slovakia a.s.

Tím podpory IT je 20-členný tím, ktorý poskytuje viac než 10 rôznych služieb pre lokálny závod Volkswagen Slovakia. Medzi hlavné oblasti, v ktorých tento tím exceluje, patrí Projektový manažment, Finančná koordinácia, IT Cybersecurity (kybernetická bezpečnosť), Manažment kvality, GDPR (General Data Protection Regulation), či vývoj a podpora elektronických formulárov pomocou platformy Nintex K2. Naši špecialisti zabezpečujú, že všetky IT operácie v rámci Volkswagen Slovakia sú efektívne, bezpečné a zodpovedajú najnovším reguláciám a štandardom.

 

Application Management Services (AMS)

Tím AMS sa špecializuje na low-code development, prevažne na platforme Mendix, ktorá sa postupne stáva koncernovým štandardom. Tento tím nielenže vyvíja aplikácie na tejto platforme, ale tiež zodpovedá za ich prevádzku a projektový manažment. Low-code vývoj umožňuje rýchle a efektívne vytváranie aplikácií, čo pomáha riešiť podnikové potreby rýchlejšie a flexibilnejšie. Vývojári v AMS neustále pracujú na optimalizácii aplikácií a zlepšovaní užívateľskej skúsenosti, čím prispievajú k celkovému zlepšeniu procesov a služieb v rámci koncernu.

 

DevOps Cloudový tím (CSO)

Najväčší tím v našej divízii je DevOps Cloudový tím, CSO. Tento tím, ktorý číta takmer 50 ľudí, sa stará o high-end infraštruktúru, služby a aplikácie v prostredí AWS (Amazon Web Services) a Azure. Vďaka ich práci sú vozidlá koncernu Volkswagen na celom svete online, pripojené do cloudu a dostupné z mobilných telefónov našich zákazníkov. Starostlivosť o takto rozsiahlu IT infraštruktúru zahŕňa správu desiatok klastrov, stovky EC2 inštancií, tisíce podov, ktoré bežia na tisícoch CPU, desiatkach terabajtov RAM a petabajtoch diskového priestoru.

Všetko, čo vyvíjame, robíme s dôrazom na úplnú automatizáciu. Používame širokú škálu nástrojov a technológií vrátane Terraform, Concourse, AWS CDK, CI/CD (Continuous Integration/Continuous Deployment), Git, Elastic Kibana, Docker, Ansible, Bash, Kubernetes, Packer, YAML, Vault, Grafana, Helm, Nginx, Kops, rvsEVO, Splunk, Consul, Aviatrix a mnohých ďalších. Automatizácia nám umožňuje efektívne riadiť a škálovať naše operácie, čím zaručujeme vysokú dostupnosť a spoľahlivosť našich služieb.

 

Každý tím v našej divízii má svoje jedinečné úlohy a zodpovednosti, ktoré spoločne prispievajú k dosiahnutiu našich cieľov. Sme hrdí na to, že môžeme prispievať k technologickému pokroku a inováciám v rámci koncernu Volkswagen, čím zabezpečujeme, že naše služby a produkty spĺňajú najvyššie štandardy kvality a bezpečnosti.